Sokáig Ecuador volt az egyetlen ország, amely nemcsak elismerte a Sea Shepherd tengeri természetvédelmi szervezet eredményeit és hatékonyságát, de környezetvédelmi együttműködésre is felkérte Paul Watson kapitányt, a Sea Shepherd alapító-vezetőjét. Kormányzati megbízásból a Sirenian hajó közel két évtizede állt a Galápagos Tengeri Nemzeti Park szolgálatába, segítve az orvhalászat és illegális cápauszonyvadászat elleni küzdelmet. Ez a lehetőség azonban mára szerencsére más helyszínekkel is bővült! Csak épp nem biztos, hogy időben jött a segítség…
A Sea Shepherd bővülő flottája 2015-re lehetővé tette, hogy a Mexikói Környezetvédelmi Minisztérium felkérésére, partnerkapcsolatban a haditengerészettel és katonasággal, beinduljanak az ún. Milagro-kampányok. Az önkéntesek immár három hajóval a negyedik szezont töltik a Cortez-tengeren a kritikusan veszélyeztetett kaliforniai disznódelfinek – a vaquiták – és élőhelyük megmentéséért.
Drónokkal, távcsövekkel, éjjellátó mozgás- és hőérzékelő eszközökkel a nap 24 órájában kutatnak az illegálisan leengedett kopoltyúhálók és hátrahagyott, szellemként lebegő halászati eszközök után.
A felcsévélt hálókból óvatosan kiszabadítják és visszadobják a tengerbe a még élő állatokat, dokumentálják a megfulladt egyedeket. Az elkobzott hálókat bizonyítékként átadják a mexikói hatóságoknak, vagy épp elindítják újrahasznosításukat. A Sea Shepherd Farley Mowat és John Paul DeJoria hajói által begyűjtött hálókból 50 tonna a Parley divatcéghez került – feldolgozva trendi sportcipők készülnek belőlük. És mindezeken felül az önkéntesek oktató-figyelemfelhívó munkát is végeznek az iskolákban és a helyi közösségekben.
Hogyan lehet ma megvédeni a fajokat? Olvassa el a nyomtatott magazinban!
Amennyiben rendszeresen szeretné olvasni lapunkat, fizessen elő kedvezményes áron!
Előfizetek